Sekite mus
Paieška
shop.png
 
 
Prekių krepšelyje: 0
Suma: 0.00 EUR
phone.png
TURITE KLAUSIMŲ?

Skambinkite:

tel. 370 5 210 77 10
mob. 370 616 310 10

Rašykite:
info@grazvalda.lt

Greita produktų paieška

 
NAUJIENOS IR AKTUALIJOS

   

  

 

NAUJIENOS IR AKTUALIJOS  >  Silikonai ir parabenai: nekaltieji "blogiečiai"?Spausdinti

NAUJIENOS IR AKTUALIJOS

 
2018.08.20
Silikonai ir parabenai: nekaltieji "blogiečiai"?

Silikonai ir parabenai: kokia jų tikroji užduotis?



Silikonai ir parabenai – kosmetinės medžiagos, kurių, skaitydami grožio priemonės sudėtį, tikimės... nerasti! Bet ar nebuvo šios medžiagos apkaltintos ir pasmerktos neteisingai? Ką jos iš tiesų veikia produkto sudėtyje? Ir kas tiksliai nutinka produktui, kuomet jų atsisakoma?

 

 

Visi konservantai Europos Sąjungoje turi praeiti ilgą kelią, prieš gaudami žalią šviesą į produkto indelį. Juos kruopščiai tiria dėl bet kokio galimai neigiamo poveikio vartotojo sveikatai. Tam, kad konservantą patvirtintų Europos Kosmetikos Reglamentai, jis iš pradžių turi gauti patvirtinimą iš Nepriklausomo Vartotojų Saugos Mokslinio Komiteto prie ES komisijos (SCCS). Be to, konservantų saugumas nuolat papildomai peržiūrimas atsižvelgiant į naujausių tyrimų duomenis.

 

Silikonai – plastifikatoriai

 

Silikonai gali būti labai lanksčiai panaudojami odos ir plaukų priežiūroje – jų yra virš 500 skirtingų rūšių ir kiekvienas jų pasižymi skirtingomis savybėmis. Įmonės, turinčios ilgametę patirtį, šiandien gali tikslingai pasirinkti konkretų silikoninį junginį savo produkto gamybai – ir tik tuomet, kai jo naudojimas yra tikslingas.

 

Optinis odos išlyginimas

 

Silikonai odos priežiūros priemonėms suteikia specialią tekstūrą, vizualiai išlyginančią odos paviršių. Silikonai užtikrina, kad produktą bus lengva užtepti ir jis ilgai išsilaikys, o oda atrodys lygi ir švelni. Be to, silikonai suformuoja ant odos paviršiaus apsauginį sluoksnį, saugantį nuo drėgmės praradimo. Ši savybė labai svarbi įvairiems gydomiesiems bei apsauginiams rankų kremams. Labai svarbu pabrėžti, kad priemonės, kurių sudėtyje yra silikonų, nėra kenksmingos sveikatai: netgi alerginių reakcijų į silikoną kol kas nėra užregistruota.

 

Puikiai toleruojami galvos odos ir plaukų

 

Parinkus tinkamą formulę ir optimalią dozę, silikonai gali turėti daugybę teigiamų poveikių: jie suteikia plaukams spindesio, minkštumo ir švelnumo, palengvina šukavimą. Taip pat jie apsaugo nuo išorinės drėgmės poveikio ir neleidžia plaukams šiauštis. Anksčiau, kol kosmetikos gamintojai dar gerai nemokėjo tinkamai dozuoti silikono, jo perpildytos priemonės sukeldavo neigiamus efektus: plaukus imdavo netinkamai veikti dažai ir peroksidai, juos būdavo sunku formuoti – modeliavimo priemonių efektyvumas susilpnėdavo. Šiandien, kai produkto efektyvumas yra svarbiausias prioritetas, ilgametę patirtį turinčios įmonės geba tinkamai parinkti silikonų kiekį grožio priemonių sudėtyje: jie naudojami tik tuomet, kai to tikrai reikia, pavyzdžiui, ALCINA visiškai nenaudoja silikonų šampūno riebiems ir ploniems plaukams gamyboje.

 

Parabenai – konservantai

 

Parabenai – tai grupė konservantų. Optimalus jų kiekis padeda išlaikyti produkto galiojimo trukmę, saugo nuo bakterinio užsiteršimo: tai reiškia, kad jie stabdo bakterijų ir grybelių dauginimąsi. Tai užtikrina saugų produkto naudojimą visą jo galiojimo laiką. Odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra didelis kiekis vandens, gali labai greitai užsiteršti: dėka dažno kontakto su oda bakterijos ir grybeliai lengvai patenka į priemonę. O šiltame, drėgname vonios kambaryje ši mikroflora jaučiasi tiesiog puikiai ir gali greitai daugintis. Būtent todėl priemonių be parabenų galiojimo laikas yra labai trumpas.

 

Efektyvu ir saugu


Parabenai jau daug metų plačiai naudojami visame pasaulyje – jie puikiai dera su maistu, vaistais ir kosmetika. Viešojoje erdvėje galima rasti įtarimų, kad parabenai neigiamai veikia endokrininę sistemą ir padidina krūties vėžio riziką, tačiau jie nėra moksliškai pagrįsti. Priešingai, Nepriklausomo Vartotojų Saugos Mokslinio Komiteto prie ES komisija (SCCS) ir Federalinis Rizikos Vertinimo Institutas (BfR) nuolat pabrėžia, jog patvirtintais kiekiais naudojami parabenai yra saugūs sveikatai ir labai retai sukelia alergines reakcijas.
Renkantis kosmetiką be parabenų labai svarbu pasidomėti, kuo jie buvo pakeisti: nemažai pakaitalų gali sukelti alergines reakcijas. Grožio priemonės „be konservantų“ turi būti tokios sudėties, kurioje negalėtų daugintis bakterijos, arba jie turi būti sandariai uždaryti, kad prie produkto nepatektų nei oras, nei bakterijos.

 

! Pabaigai norėtume pabrėžti, kad silikonai ir parabenai kosmetikoje naudojami itin mažais kiekiais. Kadangi kosmetikos priemonės vartojamos tik išoriškai (o netyčia nurijus jos tuoj pat sufermentuojamos skrandyje), parabenai laikomi visiškai saugiomis sudėtinėmis medžiagomis.


Kaip skaityti kosmetikos priemonių sudėtį


Ant kosmetikos priemonių pakuočių gamintojas privalo nurodyti tikslią priemonės sudėtį: taip alergiški žmonės apsaugomi nuo alerginių reakcijų. Sudėtyje (en. INCI) sudėtinės dalys pateikiamos anglų kalba arba moksliniais terminais. Visos sudėtinės medžiagos išvardintos mažėjimo tvarka. Medžiagoms, kurių sudėtyje yra mažiau nei 1%, eilės tvarka nėra svarbi.

Jei norite daugiau sužinoti apie kosmetikos priemonių sudėtines medžiagas ir jų vertinimą, galite apsilankyti tokiose svetainėse kaip www.kosmetikosdnr.lt ar haut.de (vokiečių kalba).

 

Straipsnis: alcina.de

 

 

 

 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas*
El. paštas (nerodomas)*
Nuoroda
Tekstas*
Apsaugos kodas*
secimg
* - taip pažymėtus laukelius būtina užpildyti