Sekite mus
Paieška
shop.png
 
 
Prekių krepšelyje: 0
Suma: 0.00 EUR
phone.png
TURITE KLAUSIMŲ?

Skambinkite:

tel. 370 5 210 77 10
mob. 370 616 310 10

Rašykite:
info@grazvalda.lt

Greita produktų paieška

 
NAUJIENOS IR AKTUALIJOS

   

  

 

NAUJIENOS IR AKTUALIJOS  >  EFEKTYVI KOVA SU KUPEROZESpausdinti

NAUJIENOS IR AKTUALIJOS

 
2012.10.30
EFEKTYVI KOVA SU KUPEROZE

EFEKTYVI KOVA SU KUPEROZE

 

Dažnai moterys skundžiasi išryškėjusiais melsvai-rausvais kapiliarais nosies, skruostų bei dekolte srityse. Tos, kurioms kasdienis kapiliarų „tinklelių“ maskavimas jau tapo kančia, dabar turės pagalbą – naujovę, sukurtą grožio ekspertų panaudojus modernius bio-ekstraktus: kad odai būtų grąžintas prarastas kapiliarų stangrumo balansas.

 

 

Pagalba reikalinga daugeliui žmonių

 

Įprastai šiek tiek įraudę skruostukai  suteikia veidui žavaus švytėjimo. Tačiau problema atsiranda tuomet, kai raudonis nepradingsta ir kasdien tampa vis ryškesnis. Vien Vokietijoje su šia problema kasdien kovoja  apie 4 mln. žmonių, iš kurių daugiausiai – moterų. Anglakalbėse šalyse smulkūs raudoni kapiliarai veide vadinami „Curse of the Celts“ („Keltų prakeiksmas“), nes šviesią odą turintys „keltiškojo“ tipo žmonės su šia problema susiduria bene dažniausiai, kaip ir žmonės, turintys jautrią, lengvai sudirginamą odą.

 

Problemos priežastis – audiniuose

 

Kuperoalcina,couperose, kuperozezė nėra liga, tačiau tai rimta kosmetinė problema, kuria reikia deramai pasirūpinti. Dažnai liaudyje teigiama, kad vizualiai matomi raudoni kapiliarai yra „susproginėję“, tačiau iš tiesų jie yra tik ištampyti. To priežatis – nuolatinis padidintas spaudimas arterijose, ilgainiui ištampantis kapiliarų sienelės taip, kad šios tampa nesandarios. Kraujagyslės praranda pajėgumą susitraukti, jomis tekantis kraujas kaupiasi ir dar labiau plečia kraujagysles bei ištampytas ir nusilpusias kapiliarų sieneles. Simptomai gali kisti nuo kartais pasirodančių paraudimų odoje iki nuolat matomo smulkiausių kapiliarų tinklo, dažniausiai atsirandančio ant skruostų ir nosies.

 

Iš kur atsiranda ilgalaikiai paraudimai?

 

Kuperozės priežastys iki šiol nėra galutinai išaiškintos. Šių dienų tyrėjai atsakomybę už kuperozės atsiradimą priskiria genams bei įgimtam imuninės odos sutrikimui. Tokios odos apsauginė sistema ypatingai jautriai reaguoja į įvairius tiek vidinius, tiek išorinius dirgiklius ir išskiria vadinamuosius mediatorius (signalines medžiagas). Šie sukelia uždegimines reakcijas jungiamajame audinyje ir kraujagyslėse. Mediatorių išsiskyrimą gali paskatinti ultravioletiniai spinduliai, temperatūros pokyčiai, stresas, alkoholis, aštrūs prieskoniai, kofeinas ar hormoniniai svyravimai.

 

Negydomas sutrikimas gali peraugti į ligą

 

Jei paraudimai išlieka ilgą laiką, o išsiplėtusių kapiliarų gausėja, atsiranda grėsmė išsivystyti  stipresnei uždegiminei odos ligai – tai rožinė (rosacea). Tuomet odos poros tampa itin stambios (panašiai kaip apelsino žievė), atsiranda raudonų mazgelių ir spuogų, panašių į sukeltus aknės. O ligos pavadinimas rožinė kilo todėl, kad oda „žydi“ lyg rožė. Šios ligos gydomas jau neapsieina be medikamentų pagalbos.

 

Prevencija - geriausia apsauga

 

Kad kuperozė neperaugtų į rimtesnę ligą, labai svarbi sisteminga priežiūra, nes kvapiosios medžiagos, kraujo apytaką skatinančios medžiagos ir alkoholis gali labai greitai pabloginti paraudusių kapiliarų būklę. Naujausių tyrimų dėka naujas  veikliųjų medžiagų kompleksas iš bio-ekstraktų galų gale suteikia tikslingą pagalbą.

 

Natūralūs „talentai“ kovai prieš odos problemas

 

Augalai susiduria su kasdieniu stresu, kurį sukelia aplinkos sąlygos:  saulė, šaltis ir vėjas yra kasdieniai jų palydovai.

Gamta augalus apsaugojo ir sustiprino suteikdama daugybę naudingųjų veikliųjų medžiagų. Dr. Kurt Wolf laboratorijos mokslininkai nustatė, kad dauguma šių medžiagų pajėgios tikslingai spręsti ir neleisti progresuoti tokio pobūdžio odos problemoms kaip kuperozė. Ilgų tyrimų visame pasaulyje rezultatas – šios nuostabios gamtos galios atradimas ir gebėjimas ją panaudoti sprendžiant odos problemas.

Šiandieną tiksliai žinoma, kad šie keturi augalai:

  • Centella asiatica (azijinė centelė)
  • Ruscus (pelžiedė)
  • Aesculus hippocastanum (paprastasis kaštonas)
  • Calendula (medetka)

gali įveikti raudonųjų kapiliarų problemą. Šių medžiagų ekstraktais papildyta naujoji specialiai kuperozės pažeistai odai skirta ALCINA Couperose linija, kurią sudaro serumas, kaukė, neriebus švelnus kremas ir masažinis gelis.

 

Kokiomis savybėmis pasižymi šis augalų kvartetas?

 

Azijinė centelė – tai žemaūgis pelkių augalas, dar vadinamas „tigro žole“. Azijinė centelė randama Madagaskare, ypač šis augalas paplitęs Indijoje.  „Tigro žole“ jis vadinamas ne veltui: sužeisti karališkieji tigrai ištisas valandas voliojasi ant šių sultingų lapų, kad greičiau užgytų jų žaizdos. Jie taip pat ir ėda šio augalo lapus. Azijoje azijinė centelė jau seniai naudojama odos priežiūrai. Jos lapuose yra aliejaus, kurio amino ir riebalinės rūgštys bei mineralai stiprina odos natūralų apsauginį barjerą. Azijinė centelė stangrina jungiamąjį audinį, paskatindama kolageno gamybą – ši savybė yra bene svarbiausia sėkmingam kuperozės gydymui.  Šio augalo paslaptis glūdi dviejose cukraus rūšyse, užkuriančiose dirbti didžiausiu pajėgumu fibroblastus – ląsteles, atsakingas už naujų audinių gamybą.

 

Visžalis krūminis augalas Ruscus, arba pelžiedė, kilęs iš Viduržemio jūros regiono.  Iš jo šaknų gaunamas saponino ekstrakto poveikis išsiplėtusioms kraujagyslėms dvigubas: sutankina kraujagyslių sieneles ir šalina skysčius iš jų. Todėl paraudimai tampa mažiau matomi.

 

Paprastasis kaštonas užauga iki 35 metrų aukščio ir visų mėgstamas karštą dieną, nes dovanoja nuostabų šešėlį. Jo grožio galia slypi sėklose. Pagrindinė veiklioji medžiaga – aescinas – stiprina kraujagyslių sieneles ir tuo pačiu turi raminantį-vėsinantį poveikį, kuo labai džiaugiasi kuperozės sudirginta oda.

 

Medetka daugumai pažįstama pagal ryškius oranžinius žiedus ir sutinkama kone kiekviename darže. Tai tikrasis grožio klasikas: mažina uždegimus, turi antiseptinį poveikį ir skatina žaizdų gijimą.

 

Dėmesio!  Svarbu nuolat pasirūpinti savimi

 

Net jei speciali odos priežiūros linija grąžins odą į regeneracijos kelią ir sustiprins kraujagysles, teisinga profilaktika vis vien būtina. Žmonės, turintys polinkį į kuperozę, turėtų vengti visko, kas kelia stresą kraujagyslėms: ilgo deginimosi ir sudegimo saulėje, soliariumo, saunos (nebent užsidėjus vėsų rankšluostį ant veido), alkoholio, kavos, aštrių prieskonių, karštų patiekalų ir rūkymo.

 

Dermatologo pagalba: šviesa prieš kuperozę

 

Ilgą laiką pulsuojantis spalvotasis lazeris buvo laikomas efektyviausia priemone prieš kuperozę. Jis sudegdavo kraujagysles, nepažeisdamas aplinkinių audinių. Tačiau buvo juntamas ir nemalonus šalutinis poveikis: po procedūros atsirasdavo mėlynių ir paburkimų, kurie išnykdavo tik po savaitės.

Šiandien dauguma dermatologų renkasi didelės įtampos pulsuojančias lempas-lazerius (Epilight, Ellipse), kurie odą veikia švelniau, procedūra būna mažiau skausminga ir gali būti atliekama didesniems odos plotams. Patinimo atvejų būna daug mažiau, o mėlynių praktiškai nelieka.

 

Patarimas: naudodami lazerį kuperozės gydymui, neužmirškite ir teisingos priežiūros, kad gražesnę odą išsaugotumėte ilgam!

 

___________________________________________________________________________________

REKOMENDUOJAME IŠBANDYTI:

Veido kremas 
kuperozinei odai
Intensyvaus poveikio serumas kuperozinei odai Raminanti kaukė jautriai, 
kuperozinei odai
Masažinis veido gelis nuo kuperozės
 
Straipsnį parengė
Tarptautinė ALCINA trenerė, kosmetologė
Tanja Meuthen-Copertino

 

 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas*
El. paštas (nerodomas)*
Nuoroda
Tekstas*
Apsaugos kodas*
secimg
* - taip pažymėtus laukelius būtina užpildyti